top of page

הגעתם למקום הנכון. ברוכות וברוכים הבאים ל-רוב!

אם אתן עובדות, לומדות, מאמינים בשוויון, אם אין לכם חברים טייקונים ואם אכפת לכם ממה שקורה וגם אתם רואים פה את העתיד שלכם - הגעתם למקום הנכון.

מאמר מערכת

מאמר מערכת

1.7.20

הגעתם למקום הנכון. ברוכות וברוכים הבאים ל-רוב!

המחאה החברתית, 2011

אם אתן עובדות, לומדות, מנסות לשרוד ולהתקדם – אתן חלק מהרוב.  


אם אתם מאמינים בשוויון ויש לכם רק מה להרוויח משלום – אתם חלק מהרוב.


אם אין לכן חברים טייקונים, ואין לכם גישה ישירה לראש הממשלה – אתם חלק מהרוב.


אם גם לכן ולכם אכפת ממה שקורה, וגם אתם מקווים לבנות פה את העתיד שלכם, אבל יודעים שכרגע השיטה לא פועלת למענכן – הגעתם למקום הנכון. ברוכות וברוכים הבאים ל-"רוב – أغلبية".


"רוב – أغلبية" הוא מגזין מבית תנועת "עומדים ביחד". בכל מקום, אנחנו נאבקים למען האינטרסים המשותפים של הרוב הגדול של מי שחיים כאן. הלב והמנוע של "עומדים ביחד" הוא האנשים. ואחד מהכלים הכי חשובים שלנו – הוא רעיונות. רעיונות ותיקים וחדשים שנשענים על מכנה משותף אחד – שהמקום הזה הוא הבית של כולנו, ושהחברה והכלכלה צריכות לפעול לטובת כולנו. "רוב – أغلبية" הוקם כדי להיות בית לרעיונות האלו. אנחנו כאן כדי ליצור תוכן מעמדי, חד ומדויק, וגם אקטואלי, ברור ונגיש לקריאה. כדי להשמיע קול של שמאל עממי, סוציאליסטי וערבי-יהודי.


תמצאו כאן מאמרים קצרים בנושאים שנוגעים לנו. על המצב הכלכלי, על זכויות עובדים ונשים, על המאבק בכיבוש ובעד שלום, על הפקרת הפריפריות, על המאבק של הציבור הפלסטיני בישראל לשוויון, על משבר האקלים ועוד. נתייחס כאן לסוגיות שרלוונטיות לכולנו, ונראה איך דברים יכולים להתנהל אחרת. במקום למען אליטות ההון וההתנחלויות – למעננו.


לנו אין טייקונים שיוציאו עבורנו עיתון, ואין לנו משרדי יח"צ. במקום זה, יש לנו אנשים. הכוח של התנועה שלנו בנוי עליהם, ועל התרומה הייחודית של כל אחד. יש מי שיודעת להרים הפגנה, יש מי שיכול לתרום שעה בשבוע למטה טלפנות, ויש מי שמתנדב להסיע פעילים. הכוח שלנו מגיע מזה שאנחנו מגוונים ומאורגנים. שונים זה מזה, ופועלים יחד ועם אסטרטגיה פוליטית משותפת. גם את התוכן שתמצאו כאן כותבות וכותבים אנשים שונים, עם רקעים מגוונים, והכל כחלק ממעשה השינוי. לכוחות הכי חזקים בארץ יש אינטרס שנשתוק. ב-"רוב – أغلبية" יקרה בדיוק ההיפך. הבמה הזו תאפשר לנו להגיע אל עוד אנשים, להביא עוד רעיונות שאולי לא חשבתם עליהם, ולתרגם את הכוח שלנו לשינוי אמיתי ויסודי של המציאות.


"רוב – أغلبية" לא בא להחליף את הקיים, אלא להוסיף לו. יש כבר במות מעולות לתוכן שמאלי וסוציאליסטי. "רוב – أغلبية" מגיע כדי להצטרף אליהן, ולתרום תרומה משלו, של תוכן שאינו הגותי או אקדמי, אבל גם אינו עיתונאי. תוכן שמדבר גם על הכאן ועכשיו וגם על הטווח הארוך, ומחבר בין נושאים שלא תמיד נראים קשורים. אנחנו מאמינים שככה נוכל לבנות זרם חזק ומשפיע בחברה הישראלית.


אז מה הצעד הבא? להתחיל לקרוא! ואחר-כך, עזרו לנו להפיץ את הרעיונות שלנו, לחדד את המסרים, ולהגיע לכמה שיותר אנשים. התוכן כאן הוא האמצעי. המטרה היא שינוי. ברוכות וברוכים הבאים ל-"רוב – أغلبية".

وصلتم للمكان الصحيح. أهلًا وسهلًا بكم وبكن في "أغلبية"!

إن كنتن تعملن، تدرسن، تؤمنّ بالمساواة، إن لم يكن لديكم أصدقاء حيتان أموال وبحال كنتم تأبهون لما يدور من حولكم وترون مستقبلكم هنا - فقد وصلتم للمكان الصحيح.

مقال المجلّة

مقال المجلّة

1.7.20

وصلتم للمكان الصحيح. أهلًا وسهلًا بكم وبكن في "أغلبية"!

الاحتجاج الاجتماعي, 2011

إن كنتم تؤمنون بالمساواة وبأن السلام يحمل في طيّاته المكاسب فقط - فأنتم إذًا جزءٌ من الأغلبية.


إن لم يكن لديكم أصدقاء من حيتان الأموال، ولا تملكون قناة للتواصل المباشر مع رئيس الحكومة - أنتم جزءٌ من الأغلبية.


إن كنتم أنتم أيضًا مهتمّين ومهتمّات بما يدور من حولكم وتأملون بناء مستقبلكم هنا، ولكنكم تعلمون أن النظام الراهن لا يعمل من أجلكم - فقد وصلتم للمكان الصحيح. أهلًا وسهلًا بكم وبكن في "רוב - أغلبية".


"רוב أغلبية" هي مجلّة ألكترونية من إصدار حراك "نقف معًا". في كلّ مكان، نناضل من أجل المصالح المشتركة التي تتقاسمها الأغلبية الساحقة ممّن يعيشون هنا. النّاس - هم المحرّك والقلب النابض ل-"نقف معًا"، وإحدى أهمّ آليات العمل التي نوظّفها - هي الأفكار. أفكار قديمة وحديثة ترتكز على قاسمٍ مشترك واحد - كون هذا المكان بيتًا لنا جميعًا، وضرورة عمل المجتمع والاقتصاد من أجلنا ولصالحنا جميعًا. وُجِدت "רוב - أغلبية" لتكون بيتًا لهذه الأفكار. نحن هنا لنخلق محتوًى لاذعًا ودقيقًا، واضحًا ومتاحًا للقراءة، يتطرق لآخر المستجدّات ويعنى بالطبقية. ذلك من أجل إسماع صوت اليسار الشعبي، الاشتراكيّ والعربيّ-اليهوديّ.


تجدون هنا مقالات قصيرة تناقش موضوعات تتعلّق بمختلف جوانب حياتنا؛ الأوضاع الاقتصادية، حقوق العمّال والنساء، النضال ضدّ الاحتلال ومع السّلام، إهمال ضواحي البلاد، نضال الجماهير الفلسطينية داخل إسرائيل من أجل المساواة، أزمة المناخ وغيرها من الموضوعات الهامّة. سنتطرّق هنا لقضايا تعنينا جميعًا، وسنثبت أنه بالإمكان تغيير مجريات الأمور، لتعمل لصالحنا نحن، بدل العمل لصالح نُخَب المال والاستيطان.

ليس لدينا حيتان أموال يصدرون لنا صحيفة، ولا نملك مكاتب علاقات عامّة. بدل كلّ ذلك، لدينا الناس. قوّة حراكنا تستند عليهم وعلى الدعم الخاص الذي يقدّمه كلّ فردٍ منهم. فهناك من تتقن تنظيم المظاهرات، هناك من يمكنه تخصيص ساعةٍ أسبوعيةٍ لمهاتفة أشخاص وتحديثهم بنشاطات الحراك، وهناك من يتطوّع لنقل النشطاء بمركبته الخاصّة. قوتنا تنبع من كوننا متنوّعين ومنظَّمين. نختلف عن بعضنا البعض، ولكننا نعمل سويًا في نطاق إستراتيجية سياسية مشتركة. المحتوى الذي تجدونه هنا، هو كذلك قد كُتِب بأيدي أشخاص مختلفين، قادمين من خلفيات متنوّعة، وكل هذا بإطار العمل على صنع التغيير. تملك القوى الأقوى في البلاد مصلحةً مشتركةً بإسكاتنا. في "רוב - أغلبية" سنقوم بالعكس تمامًا. ستمكّننا هذه المنصّة من الوصول للمزيد من الأشخاص، إحضار المزيد من الأفكار التي لربّما لم تخطر ببالكم من قبل، وترجمة قوّتنا لتغييرٍ حقيقيٍّ وجذريٍّ على أرض الواقع.


لا تأتي "רוב - أغلبية" لتبديل المحتوى الموجود، بل لتضيف إليه. تتوفر اليوم منصّات ممتازة تعرض محتوًى يساريًا واشتراكيًا. تأتي "רוב - أغلبية" لتنضمّ إليها ولتقدّم قيمةً إضافية تميّزها عن غيرها، ألا وهو محتوًى ليس أكاديمًا ولا يندرج تحت إطار الفلسفة، ولكنه أيضًا ليس بمحتوًى صحفيًا، إنما يتحدث عمًا يدور هنا الآن وعمّا سيدور لاحقًا على المدى البعيد، كما وأنه يربط بين موضوعات غالبًا ما تبدو غير مترابطة ما بينها. نحن نؤمن بأننا سنقدر هكذا على بناء تيّارٍ قويّ يؤثر على المجتمع الإسرائيليّ.


ما هي الخطوة التالية إذًا؟ البدء بالقراءة! وبعدها مساعدتنا بنشر وتعميم أفكارنا، توضيح رسائلنا، والوصول لأكبر عددٍ من الأشخاص. المحتوى الموجود هنا هو بمثابة وسيلة. إنما الهدف هو التغيير. أهلًا وسهلًا بكم وبكن في "רוב - أغلبية".

 الجمهور العربي: قيود الهيمنة مغلقة في صندوق

الجمهور العربي: قيود الهيمنة مغلقة في صندوق

دوف حنين وداني فيلك

إذا كنتِ امرأة، فإنّ بينيت هو عدوّك الأكبر

إذا كنتِ امرأة، فإنّ بينيت هو عدوّك الأكبر

دورون أروخ

سوف يغرق الشرق الأوسط بالمياه عمّا قريب - مقابلة مع نوعَم خومسكي وروبرت بولين

سوف يغرق الشرق الأوسط بالمياه عمّا قريب - مقابلة مع نوعَم خومسكي وروبرت بولين

سالي عبد وعيلاي أبرموفيتشة

הציבור הערבי: מגבלותיה של הגמוניה סגורה בקופסה

הציבור הערבי: מגבלותיה של הגמוניה סגורה בקופסה

דב חנין ודני פילק

אם את אישה, בנט הוא האויב הכי גדול שלך

אם את אישה, בנט הוא האויב הכי גדול שלך

דורון ארוך

בקרוב, המזרח התיכון יוצף במים - שיחה עם נועם חומסקי ורוברט פולין

בקרוב, המזרח התיכון יוצף במים - שיחה עם נועם חומסקי ורוברט פולין

סאלי עבד ועילי אברמוביץ'

bottom of page